VIII kolejka Ligi LZS - DERBY bez rozstrzygnięcia

• autor: MarioG_Checiny, 2016-10-13 23:28

Za oknem jesienna słota, a na boiskach II Ligi LZS Polargos przedostatni akt pierwszej części sezonu 2016/2017. W najbliższą niedzielę temperatura jednak znacznie wzrośnie, bowiem na Krasnal Arenie w Łąkach dojdzie do derbowego starcia pomiędzy Husarzem Sławiny a Atomem Chęciny. Nasz zespół przystępuje do tego meczu w nie najlepszych humorach. Po obiecujących występach we wrześniu (3 wygrane i 1 remis), przyszła zniżka formy w październiku (1 remis i 1 porażka), co w konsekwencji przełożyło się na spadek w tabeli rozgrywek na 5 lokatę. Do utrzymania kontaktu z czołówką niezbędne będzie wywalczenie kompletu punktów w ostatnich spotkaniach rundy jesiennej. Czy cel ten osiągniemy w meczu z Husarzem? Ciężko powiedzieć, gdyż derby rządzą się swoimi prawami i towarzyszą im wielkie emocje od pierwszego gwizdka sędziego. Team ze Sławin po nierównym początku sezonu (2 wygrane i 2 porażki), wyraźnie złapał „wiatr w żagle” i w październikowych potyczkach w dobrym stylu zgarnął 6 „oczek”. Jedyną rzeczą, która może martwić naszego rywala jest poważna kontuzja Łukasza Krawczyka - podstawowego i zarazem czołowego piłkarza, który na boiska piłkarskie wróci dopiero na wiosnę. Mecz będzie miał duży wpływ na układ tabeli, dlatego oba zespoły podejdą do niego skoncentrowane, zdeterminowane, a jednocześnie będą walczyły o każdy centymetr boiska. W „meczu przyjaźni” sentymentów zapewne nie będzie, ale ducha fair play i wzajemnego szacunku też na pewno nie zabraknie. Kto z tej batalii wyjdzie zwycięsko? Kto do rundy wiosennej będzie wiódł prym na Krasnal Arenie? Odpowiedź na powyższe pytania poznamy już w niedzielę ok. godz. 15:00.

Kibice - nie może was zabraknąć na tym meczu!

Piłkarze - zbiórka przedmeczowa na Krasnal Arenie w Łąkach najpóźniej o godz. 12:20!

W pozostałych spotkaniach VIII kolejki II Ligi LZS 16/17 padły wyniki:

• LAGUNA Stary Miastków:PŁOMIEŃ Górki - Laguna Park w Starym Miastkowie, godz. 14:00 - 4:6
  • TURYŚCI Choiny:JASTRZĘBIE Borowie - boisko w Parysowie, godz. 15:00 - 0:6
  • WKS Puznów:WILK Wilkowyja - Estadio Puznów, godz. 14:00 - 3:7

Dziękujemy za typowanie ww. spotkań w naszym typerze!!!

autor: MarioG_Checiny 2016-10-16 14:25:36

Profil MarioG_Checiny w Futbolowo Wynik do przerwy:
Husarz:ATOM 1:2
21' Tomek Gruszczyński