• autor: MarioG_Checiny, 2016-09-20 20:06

Administracja strony w imieniu Rafała Trzpila - zawodnika naszego zespołu publikuje oświadczenie o następującej treści:

Chciałbym wyrazić najszczersze ubolewanie w związku z incydentem, którego byłem sprawcą po zakończeniu meczu III kolejki II Ligi LZS Polargos pomiędzy zespołami WKS Puznów a ATOM Chęciny, rozegranego w Puznowie w dniu 11 września 2016 r., a który to został wymierzony w kierunku sędziego ww. spotkania - p. Dariusza Rogali.

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że moje zachowanie było karygodne, wysoce naganne i nigdy nie powinno mieć miejsca. Nie znajduję dla siebie żadnego usprawiedliwienia, bowiem jako zawodnik, który prawie od 20 lat czynnie gra w piłkę nożną, w każdej meczowej, jak i pomeczowej sytuacji powinienem przestrzegać zasad fair play i okazywać szacunek dla sędziów, innych zawodników, trenerów oraz kibiców. Zawsze gram z pełnym poświęceniem oraz oddaniem i zostawiam przysłowiowe serce na boisku. W trakcie i po zakończeniu pojedynku w Puznowie doszły niepotrzebne emocje i niestety wzięły górę nad sportowym aspektem spotkania.

W związku z tym, że wszystkim stronom zależało na jak najszybszym wyjaśnieniu zdarzenia, w piątek 16 września 2016 r. odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyłem ja, p. Dariusz Rogala, Organizator Ligi LZS - p. Piotr Kapica oraz przedstawiciel naszego zespołu. Podczas spotkania okazałem skruchę, przeprosiłem p. Dariusza Rogalę za popełniony pod wpływem skrajnych emocji czyn, obiecując przy tym, że zaistniała sytuacja już więcej się nie powtórzy.

Jestem w pełni świadomy, że swoim zachowaniem zasłużyłem na karę, wobec czego nałożoną sankcję przyjmę z pokorą i zrozumieniem. Zwracam się jednak do Organizatora Ligi o taki jej wymiar, który pozwoli mi na uczestniczenie w rozgrywkach II Ligi LZS Polargos w sezonie 2016/2017.

Rafał Trzpil