I kolejka Ligi LZS - nieudana inauguracja...

• autor: MarioG_Checiny, 2016-08-24 22:00

Dobiega końca czas wakacji i choć pogoda za oknem sprzyja jeszcze wypoczynkowi, to najwyższa pora wrócić na boiska Garwolińskiej Ligi LZS! Sezon 2016/2017 zapowiada się niezwykle interesująco, z całą pewnością przyniesie wiele sportowych emocji i da wiele satysfakcji zarówno piłkarzom, jak i zawodnikom.

Tytułu mistrzowskiego broni team z Sulbin, który po rocznej przerwie wrócił na najwyższy stopień podium. Hetman dołoży wszelkich starań, by do pokaźnej kolekcji trofeów dołożyć kolejny laur, ale musi się mieć na baczności, bowiem rywale nie śpią. Do najgroźniejszych na pewno będą należeli zeszłoroczni medaliści, tj. Piorun Lipówki oraz Victoria Rębków. Skreślać nie można również ekipy z Woli Rębkowskiej, Miętnego czy GKS-u Gocław, który po nieudanej rundzie wiosennej ostatniego sezonu (rozgrywki zakończył dopiero na 5 miejscu, choć po rundzie jesiennej „okupował” pozycję lidera z bezpieczną przewagą nad grupą pościgową) będzie chciał udowodnić, że był to wypadek przy pracy. A może o niespodziankę pokuszą się beniaminkowie? Stromberg czy Orzeł posiadają odpowiedni potencjał, by powalczyć o coś więcej niż tylko walka o utrzymanie. Młody i ambitny zespół z Krzywdy też może napsuć krwi niejednemu faworytowi. Emocje gwarantowane od pierwszego gwizdka inauguracyjnej kolejki!

O awans do mistrzowskiej ligi powalczy, podobnie jak w zeszłym sezonie, 11 zespołów. Wśród nich zobaczymy nową-starą ekipę z Borowia. Zespół Jastrzębia po 4-letniej przerwie wraca na boiska piłkarskie LZS i zapewne powrót będzie chciał uczcić awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na zapleczu Garwolińskiej Ekstraklasy nie zobaczymy niestety teamu ze Starowoli, który z powodu kłopotów kadrowych nie zdecydował się na start. Za Huragan trzymamy oczywiście kciuki i wierzymy, że jeszcze zmierzymy się na boiskach LZS. Faworytami II Ligi będą bez wątpienia spadkowicze z Górek i Wilkowyi. Płomień i Wilk dołożą wszelkich starań, by po rocznej „banicji” wrócić do walki o najwyższe cele w I Lidze, ale muszą mieć na uwadze, że pozostałe ekipy „tanio skóry nie sprzedadzą”.

ATOM Chęciny przystępuje do rozgrywek z nadzieją poprawienia rezultatu z zeszłego sezonu, tj. zajęcia miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do grupy mistrzowskiej lub zapewniającego grę w barażach. Cykl przedsezonowych przygotowań przebiegał bez większych zakłóceń, na frekwencję i zaangażowanie zawodników również nie można narzekać. W zespole doszło do kilku roszad (z uwagi na trwające jeszcze prawie tydzień okienko transferowe, o ruchach kadrowych napiszemy po II kolejce rozgrywek), ale spieszę uspokoić naszych fanów - jest większa liczba nabytków niż ubytków:). Pierwszą drużyną, która sprawdzi naszą formę i aspiracje, będzie zespół ze Starego Miastkowa. Mecze z Laguną zawsze były wyrównane, zacięte i dostarczały sporo emocji. Nie inaczej będzie i tym razem, gdyż obie ekipy zrobią wszystko, by dobrze wejść w sezon i zainkasować komplet „oczek”. Dobrym omenem przed niedzielnym spotkaniem niech będzie fakt, iż ATOM w meczach o stawkę, które odbywały się na Laguna Park, nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Czy uda mu się podtrzymać tą passę? Głęboko wierzę, że tak, ale wszystko wyjaśni się ok. godz. 14:00.

Kibice - wracamy z wakacji i przyjeżdżamy do Starego Miastkowa wspierać zespół!

Piłkarze - zbiórka przedmeczowa przy Świetlicy Wiejskiej w Chęcinach o godz. 11:00, a na miejscu widzimy się najpóźniej o godz. 11:20!

W pozostałych spotkaniach I kolejki II Ligi LZS 16/17 padły wyniki:

• WILK Wilkowyja:JASTRZEBIE Borowie - boisko przy ZSP nr 2 w Garwolinie, godz. 18:30 - 1:3
  • KS Leszczyny:HUSARZ Sławiny - boisko przy ZSP nr 2 w Garwolinie, godz. 16:00 - 2:4
  • KS Wola Starogrodzka:TURYŚCI Choiny - Gocław Arena, godz. 14:00 - 3:3
  • TAJFUN Miętne:WKS Puznów - boisko przy ZSP nr 2 w Garwolinie, godz. 14:00 - 1:7 (wynik meczu anulowany, bowiem TAJFUN wycofał się z rozgrywek; mecz WKS Puznów:PŁOMIEŃ Górki zostanie rozegrany w późniejszym terminie)

Dziękujemy za typowanie ww. spotkań w naszym typerze!!!