Spotkanie z władzami LZS oraz wybory! (akt. 14.03.16r.)

• autor: MarioG_Checiny, 2016-03-14 21:53

Dnia 12 marca br. (sobota) o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Górzno odbyło się spotkanie Organizatora Ligi LZS z przedstawicielami zespołów ws. zbliżającej się wielkimi krokami rundy wiosennej rozgrywek Ligi LZS w sezonie 2015/2016. Na spotkaniu poruszone/omówione/ustalone zostały następujące kwestie:

• runda wiosenna rozpocznie się 10 kwietnia br.;
  • w Boże Ciało (26 maja br.) Liga LZS pauzuje;
  • wszystkie drużyny potwierdziły udział w rundzie rewanżowej, zaś nikt „nowy” się nie zgłosił, co oznacza, iż w I Lidze o tytuł mistrzowski walczyć będzie 10 drużyn, zaś w II Lidze o awans do grupy mistrzowskiej 11 zespołów;
  • z I Ligi spadają drużyny, które zajmą miejsca 9-10 na koniec sezonu;
  • do I Ligi bezpośredni awans uzyskają 2 najlepsze zespoły z zaplecza Garwolińskiej Ligi Mistrzów;
  • batalię o I Ligę po zakończeniu sezonu zasadniczego stoczą 4 drużyny - 7 oraz 8 z I Ligi oraz 3 i 4 z II Ligi według systemu 7 (I) vs. 4 (II) oraz 8 (I) vs. 3 (II); zwycięzcy ww. meczów w sezonie 2016/2017 będą występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej, zaś przegrani marzenia o tym będą musieli odłożyć przynajmniej do następnego roku; o wszystkim zdecyduje 1 spotkanie, które zostanie rozegrane na neutralnym boisku, i którego rozjemcami będą sędziowie wyznaczeni przez Organizatora Ligi;

Kilka słów o sprawozdawczo-wyborczym zjeździe Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie w rozwinięciu newsa. Zachęcamy do lektury!

Bezpośrednio po spotkaniu organizacyjnym, odbył się sprawozdawczo-wyborczy zjazd Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie. Podsumowana została czteroletnia kadencja obecnych władz LZS, którym koniec końców jednomyślnie udzielono absolutorium.

W dalszej kolejności nastąpiła miła dla zaproszonych gości i przybyłych delegatów część - wręczenie nagród i odznaczeń.

Brązowymi odznaki zostali uhonorowani:

• Aleksandra Kierzkowska-Szczegot (Huragan Starowola)
  • Łukasz Grązka (Wilga Garwolin, trener)
  • Dariusz Zając (współpraca)
  • Tomasz Jarzyna (Absolwent Budel)
  • Piotr Zając (Atom Chęciny)
  • Mariusz Paziewski (Ave Krzywda)
  • Robert Oskroba (GKS Gocław)
  • Adam Sasimowski (Grom Wygoda)
  • Piotr Dziedzic (Piorun Lipówki)
  • Sebastian Lis (Hetman Sulbiny)
  • Artur Janisiewicz (Płomień Górki)
  • Rafał Foryś (Turyści Choiny)
  • Rafał Misiak (Wilk Wilkowyja)
  • Mariusz Zadrożny (WKS Puznów)
  • Dariusz Rogala (sędzia)
  • Tomasz Talarek (sędzia)
  • Olaf Woder (organizator)
  • Jarosław Kargol (dyrektor CSiK w Garwolinie, współpraca)
  • Filip Rutkowski (KS Snajper Sośninka)

Srebrne odznaki trafiły do:

• Zbigniew Węgrzynek (skarbnik LZS w Garwolinie)
  • Waldemar Sabak (Wójt Gminy Górzno, współpraca)
  • Stanisław Sowa (Hetman Sulbiny)
  • Adam Kocyk (Dragon Miętne)
  • Mariusz Witak (Victoria Rębków)

Złoty medal mógł być oczywiście tylko jeden i trafił an ręce Pana Dariusza Kędziorka.

Przed wyborem nowych zarządców LZS w Garwolinie, odbyła się dyskusja, podczas której najwięcej uwagi poświęcono na kwestie:

• ubezpieczenia zawodników biorących udział w zawodach organizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS;
  • spotkania z wójtami gmin Powiatu Garwolińskiego dot. wsparcia drużyn, przede wszystkim finansowego, drużyn biorących udział w zawodach organizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS;
  • ewentualnej organizacji przez LZS Garwolin Turniej LZS „Piłkarska Kadra Czeka” na szczeblu regionalnym/wojewódzkim.

Głównym punktem kulminacyjnym były oczywiście wybory Rady Powiatowej i Komisji Rewizyjnej Zrzeszenia LZS w Garwolinie. Rozczarował się ten, kto liczył na burzliwą debatę, liczne spięcia czy emocjonalne dyskusje - wszystko poszło szybko i sprawnielaugh I tak oto przez najbliższe 4 lata jednym z największych stowarzyszeń naszego powiatu będą zarządzali:

• Kazimierz Sionek - przewodniczący
  • Waldemar Sabak - zastępca przewodniczącego
  • Zbigniew Węgrzynek - skarbnik
  • Piotr Zając - sekretarz
  • Stanisław Buszta - członek zarządu
  • Piotr Kapica - członek zarządu

W skład Komisji Rewizyjnej weszli natomiast:

• Dariusz Kędziorek - przewodniczący
  • Dariusz Zając - sekretarz
  • Artur Janisiewicz - członek komisji

Na tym obrady się zakończyły i wszyscy - raczej zadowoleniyes - opuścili malownicze i jak zwykle gościnne Górzno!

Biorąc powyższe pod uwagę, śmiało można powiedzieć, że stolica naszej gminy była w sobotę szczęśliwa dla Atomu Chęciny. Brązowy medal Piotrka - Prezesa naszego klubu oraz srebrny medal Pana Waldemara - Wójta Gminy Górzno, który wspiera działania naszego klubu, to był przedsmak tego, co wydarzyło się kilkadziesiąt minut później. Obaj Panowie znaleźli się bowiem z ścisłym kierownictwie Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie, co jest niemałym (!) wyróżnieniem. Szczere gratulacje Panowie! Na koniec nie pozostaje Mi nic innego, jak wesprzeć się klasyką:

Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam Wójt - przyjaciel naszego klubu. Niech żyje nam!

Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam Prezes naszego klubu. Niech żyje nam!

To śpiewałem ja - Administrator niniejszej stronycool