I kolejka Ligi LZS - derby z Husarzem dla nas!

• autor: MarioG_Checiny, 2015-08-28 22:46

Przed nami inauguracja kolejnego sezonu Garwolińskiej Ligi LZS. Sezonu pod wieloma względami historycznego, bowiem po raz pierwszy startuje w niej ponad 20 zespołów (dokładnie 23 drużyny), czy po raz pierwszy mamy podział na klasy rozgrywkowe. W I lidze zagra 10 zespołów, które będą walczyły o medale Ligi LZS 15/16, podczas gdy na zapleczu grupy mistrzowskiej rywalizowało będzie 13 drużyn, w tym aż 4 beniaminków - Czarni Mroków, KS Wola Starogrodzka, Orzeł II Unin, Tajfun Miętne. Zespoły z II ligi będą współzawodniczyć o bezpośredni awans lub baraże o I ligę na sezon 2016/2017. Emocje gwarantowane z całą pewnością już od premierowej kolejki!

ATOM Chęciny, po przegranym meczu barażowym z teamem z Osiecka, nowy sezon rozpocznie w II lidze. Cel, jaki został postawiony przed naszym zespołem, to oczywiście zajęcie miejsca premiowanego awansem do grupy mistrzowskiej LZS. Wydaje się, że drużyna posiada odpowiedni potencjał, aby wyznaczyć sobie takie zadanie. Frekwencja podczas przedsezonowych przygotowań była zadowalająca, do zespołu dołączyło więcej zawodników niż go opuściło (z uwagi na trwające jeszcze okienko transferowe, o roszadach w naszym zespole napiszemy przed II kolejką :)). Pierwszą drużyną, która zweryfikuje nasze aspiracje i wykonaną pracę, będzie dobrze znany zespół ze Sławin. Z uwagi na fakt, iż w zespole rywali występuje kilku zawodników, którzy reprezentowali barwy ATOMU, a Husarz w roli gospodarza występuje na Krasnal Arenie w Łąkach, niedzielny pojedynek śmiało możemy nazwać derbami. A te, jak każdemu wiadomo, rządzą się swoimi prawami i towarzyszą im wielkie emocje. Husarz wzmocniony kilkoma doświadczonymi zawodnikami (m.in. J. Kuszmierek, D. Lechnio czy prawdopodobnie były trener Wilgi Garwolin - M. Krawczyk) na pewno zawiesi wysoko poprzeczkę i będzie chciał odnieść historyczne zwycięstwo w rozgrywkach LZS. O pełną pulę powalczymy również i my, dlatego kibice, których gorąco i serdecznie zapraszamy na Krasnal Arenę, nie będą się nudzić! Liczymy na waszą obecność i wparcie!!!

Kilka słów o meczu zamieścimy na stronie w okolicach środy!!!

W pozostałych spotkaniach I kolejki II Ligi LZS 15/16 padły następujące wyniki:

• TURYŚCI Choiny:KS Wola Starogrodzka - boisko w Parysowie, godz.11:00 - 2:2
  • LAGUNA Stary Miastków:STROMBERG Głosków - Laguna Park w Starym Miastkowie, godz.13:00 - 2:4
  • TAJFUN Miętne:AVE Krzywda - boisko w Miętnem (ze sztuczną nawierzchnią), godz.13:00 - 1:2
  • ORZEŁ II Unin:CZARNI Mroków - boisko w Uninie, godz.14:00 - zespół z Mrokowa nie zebrał składu na mecz, a następnie zrezygnował z występów w II Lidze LZS
  • GROM Wygoda:WKS Puznów - Podwodna Arena w Wygodzie, godz.15:00 - 5:6

Dziękujemy za typowanie spotkań I kolejki II Ligi LZS!!!