Wyszukiwarka

Aktualności

ATOM w rundzie jesiennej sezonu 14/15 - podsumowanie

• autor: MarioG_Checiny, 2015-01-03 22:47

Za nami runda jesienna sezonu 2014/2015 w Lidze LZS. Runda wyjątkowa, od której weszła w życie reforma rozgrywek - liga została podzielona na 2 grupy (A oraz B), mistrz zostanie wyłoniony po zakończeniu rozgrywek grupowych (najlepsze ekipy z każdej grupy awansują do półfinałów, w których zmierzą się z drużynami z drugich miejsc z sąsiedniej grupy), a po zakończeniu sezonu zostanie dokonany podział na I oraz II ligę.

ATOM Chęciny trafił do grupy B, w której przyszło mu rywalizować z następującymi zespołami: Huragan Starowola, GKS Gocław, Wilk Wilkowyja, Victoria Rębków, Laguna Stary Miastków, MKS Garwolin (wycofał się w trakcie rozgrywek), GROM Wygoda oraz Piorun Lipówki. Po bardzo dobrym początku i 5 meczach bez porażki, przyszła obniżka formy i 2 przegrane, co w efekcie przełożyło się na 3 lokatę w tabeli. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy jest to sukces, czy porażka, ale warto pamiętać, iż czas na dogłębną ocenę przyjdzie dopiero po zakończeniu zmagań, bowiem wtedy okaże się, w której klasie rozgrywkowej będzie występował team z Chęcin. Jedno jest jednak pewne - nasi piłkarze w rundzie jesiennej dostarczyli swoim kibicom sporej dawki sportowych emocji! Jak ona wyglądała w statystykach? Kto się wyróżniał w naszym zespole? Kto był najlepszym strzelcem, a kto największym brutalem? Kto zaliczył najwięcej występów?

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym podsumowaniem!

Tak jak było o tym wspomniane, ATOM Chęciny po rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 plasuje się na 3 miejscu tabeli grupy B. Team z Chęcin rozegrał 7 spotkań (pauzował w III kolejce z powodu wycofania MKS-u Garwolin oraz w VI kolejce), spośród których 3 wygrał (z GROMEM Wygoda, Victorią Rębków oraz Piorunem Lipówki), 2 zremisował (z WILKIEM Wilkowyja oraz GKS-em Gocław), zaś 2 przegrał (z Laguną Stary Miastków oraz Huraganem Starowola). ATOM rozegrał 4 mecze w roli gospodarza (2 remisy i 2 porażki), przy czym mecz z Laguną rozegrał na boisku w Uninie, a z Huraganem w Starowoli (efekty słynnej już kary za mecz z MKS-em Garwolin), natomiast 3 na wyjeździe i, co warte podkreślenia, wszystkie 3 wygrał!

Najwyższe zwycięstwo w stosunku 6:2 odnieśliśmy w meczu I kolejki, kiedy to na wyjeździe pokonaliśmy zespół z Wygody, zaś najwyższa porażka przytrafiła się nam w VII kolejce, w której zostaliśmy „rozbici” przez Huragan Starowola aż 6:0. Jest to równocześnie niestety jedna z najwyższych porażek ATOMU w historii występów w zawodach Ligi LZS.

Żółto - zieloni zdobyli łącznie 14 goli (średnia 2 gole/mecz), zaś stracili 1 więcej (średnia 2,14 gola/mecz). Skuteczniejsi byliśmy w meczach wyjazdowych, w których zdobyliśmy 10 bramek. W tych meczach lepiej też broniliśmy, o czym dobitnie świadczą 3 stracone gole. Gorzej wyglądało to w meczach granych w roli gospodarza - tylko 4 bramki strzelone i aż 12 straconych.

Na listę strzelców wpisało się na jesieni 7 zawodników. Korona naszego króla strzelców wędruje na głowę Alberta Łubiana, który 4 razy pokonywał bramkarza rywali (przede wszystkim były to kapitalnie bite rzuty wolne bądź strzały z dystansu). 3 bramki zawdzięczamy Rafałowi Trzpilowi, zaś 2 gole zdobyło aż 3 graczy: Piotrek Gałkowski II, Kamil Łubian oraz Łukasz Krawczyk. 1 raz na listę strzelców wpisali się Konrad Kowalczyk oraz Wojtek Kopytowski.

Barwy ATOMU w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 reprezentowało łącznie 25 zawodników. Jest to znacznie mniejsza liczba, niż było to w przypadku sezonu 2013/2014, kiedy to trykot zespołu z Chęcin przyodziało 37 graczy. Wpływ na taki stan rzeczy miały powody osobiste, kontuzje, jak również transfery do innych zespołów. Najwięcej występów na jesieni zaliczyli: Rafał Trzpil, Konrad Kowalczyk, Damian Grązka oraz Wojtek Kopytowski, którzy mogą się pochwalić 100% frekwencją. Czapki z głów Panowie! Tylko 1 spotkanie opuścili natomiast: Hubert Gałkowski, Piotrek Gałkowski II, Albert Łubian oraz Mateusz Krawczyk. W 5 spotkaniach w trykocie naszego teamu wybiegali: Tomek Gruszczyński, Piotrek Gałkowski I oraz Robert Gałkowski, zaś czterokrotnie uczynili to: Kamil Wałachowski, Kamil Łubian oraz Maciek Dąbrowski. Pozostali gracze rozegrali mniej niż połowę gier. Warto przypomnieć w tym miejscu nazwisko niekwestionowanego lidera w tej klasyfikacji z poprzednich sezonów. Szymek Kałaska, bo o nim oczywiście mowa, w trakcie sezonu nabawił się groźnej kontuzji, a po jej wyleczeniu…zdecydował się niestety na zagraniczny transfer. Szymek będzie teraz gwiazdą niemieckiej Bundesligi (okienko transferowe dopiero się rozkręca i jeszcze nie zdecydował, czy będzie to Bayern Monachium, czy Borussia Dortmundwink), choć jest mała iskierka nadziei, że wypożyczymy go na kilka spotkań rundy wiosennej…

Biorąc zaś pod uwagę liczbę minut spędzonych na boisku, to liderem w tej klasyfikacji jest Rafał Trzpil (620 minut). Tylko 20 minut mniej rozegrał Konrad Kowalczyk, a blisko rozegrania 600 minut był Damian Grązka (574 min.), któremu można przypisać tytuł najbardziej wszechstronnego gracza ATOMU, bowiem grał na wszystkich możliwych pozycjachcheeky. Pełne 530 minut rozegrali Piotrek Gałkowski II oraz Albert Łubian, zaś blisko przekroczenia granicy 500 minut byli Mateusz Krawczyk (496 min.) oraz Hubert Gałkowski (450min.). Przybliżoną liczbę minut spędzili na boisku: Tomek Gruszczyński (370 min.), Kamil Wałachowski oraz Kamil Łubian (obaj po 360 min.). Wojtek Kopytowski przebywał na murawie 302 minuty, Maciek Dąbrowski 264 minuty, zaś pozostali zawodnicy nie rozegrali więcej niż 180 minut.

Jeżeli chodzi o klasyfikację „fair play” prowadzoną przez Organizatora Ligi, to na półmetku rozgrywek zajmujemy w niej wysokie 3 miejsce. Wielu z was zapewne przyzwyczaiło się do tego, że w tego typu rankingach okupujemy ostatnie lokaty, ale tym razem jest inaczej! Do notesu sędziów trafiali Rafał Trzpil (2 żółte kartki i w efekcie czerwona w meczu z Victorią) oraz Krzysiek Góźdź, który żółty kartonik obejrzał w meczu z Huraganem.

Tak też wyglądała statystycznie runda jesienna sezonu 2014/2015 w wykonaniu ATOMU Chęciny. Miejmy nadzieję, że następna runda będzie jeszcze bardziej udana pod względem każdej z wyżej wymienionych klasyfikacji. Tego oczywiście z całego serca życzę naszemu zespołowi! Czy tak rzeczywiście będzie? O tym napiszemy już w kolejnym podsumowaniu, które przygotujemy na zakończenie sezonu 2014/2015.