ATOM w sezonie 2013/2014 - podsumowanie

• autor: MarioG_Checiny, 2014-07-14 00:28

Opadły już emocje po sezonie 2013/2014 w Lidze LZS i przyszedł czas na podsumowania. Jaki był on dla ATOMU Chęciny? Kto się wyróżniał w naszym zespole? Kto był najlepszym strzelcem, a kto największym brutalem? Kto zaliczył najwięcej występów? O tych i innych dokonaniach teamu z Chęcin oraz jego piłkarzy w rozwinięciu newsa.
Gorąco zachęcamy do interesującej lektury!

W sezonie 2013/2014, który był dla ATOMU Chęciny drugim w historii występem w ramach Garwolińskiej Ligi LZS, nasza drużyna zajęła 10 miejsce i tym samym utrzymała lokatę zajmowaną po rundzie jesiennej. Team z Chęcin rozegrał 29 spotkań (w XIII kolejce pauzował z powodu wycofania się Pioruna Lipówki, którego miejsce od rundy wiosennej zajął MKS Garwolin), spośród których 11 wygrał, 2 zremisował, zaś 16 przegrał. ATOM rozegrał 15 meczów u siebie (5 zwycięstw, 2 remisy i 8 porażek), natomiast pozostałe 14 na wyjeździe (6 zwycięstw i 8 porażek).

Nasz zespół w całych rozgrywkach zdobył 34 punkty (1 punkt „straciliśmy” za walkower w meczu z Laguną Stary Miastków). Co ciekawe, w obu rundach zdobyliśmy identyczną liczbę punktów - po 17. Komplet 6 „oczek” udało nam się zdobyć w starciach z LKS-em Wygoda, KS-em Leszczyny oraz WKS-em Puznów. 4 punkty zgarnęliśmy w spotkaniach z AVE Krzywda, 3 punkty w grach z GKS-em Gocław, Wilkiem Wilkowyja, Victorią Rębków oraz MKS-em Garwolin, zaś 1 „oczko” z Dragonem Miętne. Zdobyczy punktowej nie wywalczyliśmy w pojedynkach z Hetmanem Sulbiny, Huraganem Starowola, Tornadem Wola Rębkowska, Płomieniem Górki, Turystami Choiny, a także Laguną Stary Miastków. Najwyższe zwycięstwo w stosunku 7:1 odnieśliśmy w meczu XV kolejki, kiedy to na wyjeździe pokonaliśmy KS Leszczyny, zaś najwyższa porażka przytrafiła się nam w XXIII kolejce, w której na własnym boisku rozstaliśmy „rozbici” przez Victorię Rębków aż 8:0. Jest to równocześnie druga z najwyższych porażek ATOMU w historii występów w zawodach Ligi LZS.

Żółto - zieloni zdobyli łącznie 70 goli (średnia 2,41 gola/mecz), zaś stracili znaczniej więcej, bo 91 (średnia 3,14 gola/mecz). Pod względem strzelonych i straconych goli lepiej wypadliśmy w rundzie jesiennej, po której wskaźnik bramkowy wynosił 39:41. W rundzie wiosennej strzeliliśmy 8 goli mniej, a przy okazji straciliśmy równo 50. Skuteczniejsi byliśmy na własnym terenie, na którym zdobyliśmy 39 bramek, ale równocześnie na Krasnal Arenie w Łąkach straciliśmy więcej goli, bo aż 52. Na wyjeździe było to odpowiednio 31 i 39 bramek.

Barwy ATOMU w sezonie 2013/2014 reprezentowało łącznie 37 zawodników, spośród których z powodów osobistych, kontuzji bądź transferów do innych zespołów 7 zakończyło występy po rundzie jesiennej, natomiast 4 rozpoczęło przygodę po przerwie zimowej. Najwięcej występów zaliczył Szymon Kałaska, który wystąpił w 27 spotkaniach ligowych. Tylko 2 mecze mniej rozegrał Mateusz Krawczyk, zaś 24 razy w trykocie teamu z Chęcin wybiegał Konrad Kowalczyk. 23 mecze rozegrało 2 zawodników: Piotrek Gałkowski II oraz Kamil Łubian, natomiast 22, 21 oraz 20 meczów po 1 graczu, a byli to odpowiednio: Tomek Gruszczyński, Kamil Wałachowski oraz Hubert Gałkowski. Pozostali zawodnicy rozegrali mniej niż 20 gier.

Biorąc pod uwagę liczbę minut spędzonych na boisku, to liderem w tej klasyfikacji był również Szymon Kałaska. 2420 minut naprawdę robi wrażenie! 2135 minut rozegrał Konrad Kowalczyk, zaś na najniższym stopniu na podium w tej statystyce znalazł się Kamil Łubian z 1990 minutami. Warto nadmienić, iż jeszcze 7 zawodników przekroczyło barierę 1 tys. minut, a byli to: Mateusz Krawczyk (1792 min.), Kamil Wałachowski (1695 min.), Hubert Gałkowski (1574 min.), Piotrek Gałkowski II (1563 min.), Łukasz Krawczyk (1250 min.), Rafał Trzpil (1135 min.) oraz Tomek Gruszczyński (1015 min.).

Jak już wspomniałem, ATOM w zakończonych rozgrywkach zdobył 70 bramek, a na listę strzelców wpisywało się 17 zawodników. Tytuł „naszego” króla strzelców trafia do Konrada Kowalczyka, który 11 razy pokonywał bramkarza rywali. 9 bramek zawdzięczamy Łukaszowi Krawczykowi, a po 6 goli zdobyli Kamil Łubian oraz Rafał Trzpil. Tylko po 1 trafieniu mniej zaliczyli Paweł Prusiński i Mateusz Krawczyk. 3 bramki zdobyli: Albert Łubian, Dominik Zając oraz Rafał Sobczyński, 2 gole były dziełem: Kamila Wałachowskiego, Radka Piotrowskiego, Wojtka Kopytowskiego, Damiana Grązki oraz Mariusza Gruszczyńskiego, zaś 3 zawodników: Tomek Gruszczyński, Łukasz Kondej i Piotrek Gałkowski I wpisało się 1 raz na listę strzelców. 3 gole „podarowali” nam przeciwnicy (Huragan, Victoria i Laguna), zaś kolejne 3 „otrzymaliśmy” za walkower w meczu z LKS-em.

W klasyfikacji „fair play” prowadzonej przez Organizatora Ligi zajęliśmy niestety ostatnie, 16 miejsce. W całym sezonie zawodnicy naszej drużyny obejrzeli 4 czerwone kartki (2 bezpośrednie oraz 2 będące konsekwencją 2 żółtych) oraz 28 żółtych. Najczęściej do notesu sędziego trafiał Łukasz Krawczyk, który obejrzał 1 czerwoną kartkę oraz 5 żółtych. Kamil Łubian do 1 czerwonej kartki „dorzucił” 3 żółte. Przedwcześnie boisko musieli opuścić również za 2 „żółtka” Kamil Wałachowski oraz Rafał Trzpil, który dodatkowo „uzbierał” 2 żółte kartoniki. 2 żółte kartki trafiły na konta: Roberta Gałkowskiego, Szymona Kałaski, Damiana Grązki i Alberta Łubiana, natomiast po 1 „żółtku” obejrzeli: Łukasz Balas, Marcin Balas, Piotrek Gałkowski II, Krzysiek Góźdź, Tomek Gruszczyński, Kamil Kowalski, Mateusz Krawczyk, Radek Piotrowski, Dominik Zając i Michał Zawadzki.

Tak też wyglądał statystycznie sezon 2013/2014 Ligi LZS w wykonaniu ATOMU Chęciny. Miejmy nadzieję, że kolejny będzie bardziej udany w każdym aspekcie rzemiosła piłkarskiego. Czy tak rzeczywiście będzie? O tym napiszemy już w kolejnym podsumowaniu, które przygotujemy po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2014/2015cool